Garden staging, czyli jak przygotować ogród do sprzedaży domu

  • Data: 2019-08-01 09:40:27
  • Kategoria:
Garden staging, czyli jak przygotować ogród do sprzedaży domu

Planujesz sprzedać dom z ogrodem? Czy wiesz, że odpowiednie przygotowanie działki może zwiększyć wartość Twojej nieruchomości nawet o 20% i skrócić czas trwania sprzedaży o kilka miesięcy?

Prace przygotowujące ogród do jak najszybszej i najbardziej rentownej sprzedaży domu to tzw. garden staging. Dlaczego mają one aż tak duży wpływ na wartość nieruchomości? Dzieje się tak, ponieważ dla większości osób kupujących dom najważniejsze jest pierwsze wrażenie jakie odniosą po przekroczeniu granicy działki. Jeżeli potencjalny nabywca będzie czuł się komfortowo w Twoim ogrodzie, wejdzie do domu z o wiele bardziej pozytywnym nastawieniem i z wyobrażeniem jak cudownie będzie spędzać wolny czas w tak zadbanym ogrodzie.

Poniżej zamieściliśmy kilka praktycznych wskazówek jak przygotować ogród do sprzedaży domu. Jeżeli chcesz skorzystać z profesjonalnych usług home stagingu, wypełnij nasz formularz kontaktowy lub zadzwoń na numer 799 123 991. Dokonamy dla Ciebie bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny i sprawimy, że sprzedaż domu przebiegnie szybciej, a Twoja nieruchomość zyska na wartości. Usługi garden stagingu świadczymy na terenie Warszawy i wszystkich sąsiednich miejscowości.

Garden staging, czyli jak przygotować ogród do sprzedaży domu

1. Skoś trawnik

Piękny trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Skoszona i zadbana trawa sprawi, że teren wokół Twojego domu będzie wyglądać atrakcyjnie i zachęcająco. Jeżeli Twój trawnik graniczy z rabatami, przytnij jego krawędzie, aby prezentował się jeszcze bardziej estetycznie. Najlepszy czas na skoszenie trawy to ten tuż przed przyjazdem osób zainteresowanych kupnem domu - zapach świeżo skoszonej trawy z pewnością wprowadzi ich w dobry nastrój.

 

2. Pozbądź się chwastów

Nawet dokładnie skoszony trawnik nie uratuje wizerunku Twojego ogrodu, kiedy pojawiły się w nim chwasty. Ogród z chwastami wygląda na zaniedbany, co może wpłynąć na ostateczną cenę sprzedaży. Jeżeli nie zdążysz wykorzenić chwastów przed przyjazdem potencjalnego nabywcy domu – usuń ich część znajdującą się ponad gruntem. Po spotkaniu koniecznie postaraj się o ich trwałe wypielenie.

 

3. Przytnij drzewa i krzewy

Przerzedzenie koron drzew wpłynie pozytywnie na estetykę Twojego ogrodu, a dodatkowo pozwoli go lepiej oświetlić. W nasłonecznionym ogrodzie rośliny mają lepsze warunki do wzrostu i wyglądają efektowniej. Jeżeli w swoim ogrodzie posiadasz krzewy i żywopłoty, je również warto przyciąć, aby nadać im pożądanego i estetycznego kształtu.

 

4. Uporządkuj ogród

Ogród wydaje się większy, kiedy nie znajdziemy na nim porozrzucanych narzędzi, pozostawionych urządzeń czy zbędnych rupieci. Warto zdać sobie sprawę z tego, że chwila na uporządkowanie ogrodu może pozytywnie wpłynąć na jego odbiór przez potencjalnych nabywców domu. Dobrym sposobem będzie więc zorganizowanie niedużej przestrzeni na narzędzia i urządzenia ogrodowe oraz pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów. Jeżeli nie poradzisz sobie z samodzielnym uprzątnięciem swojego ogrodu, skontaktuj się z nami.

 

5. Wyeliminuj wszystkie defekty ogrodu

Zanim zamieścisz ogłoszenie dotyczące sprzedaży domu, zadbaj o to, aby z ogrodu wyeliminować wszystkie niedociągnięcia. Zepsuta pompa w oczku wodnym, uszkodzony system automatycznego nawadniania, wybita szyba w przydomowej szklarni czy koleiny na podjeździe mogą diametralnie zmniejszyć wartość domu w oczach jego potencjalnego nabywcy.

 

6. Zadbaj o meble ogrodowe

Jeżeli na Twoim tarasie stoją meble ogrodowe, upewnij się, że są one w dobrym stanie technicznym i wizualnie pasują do otoczenia. Meble ogrodowe kojarzą się z wypoczynkiem, ale jeżeli Twoje są połamane lub odchodzi od nich farba, ich wygląd zniweczy wszelkie starania związane z przygotowaniem ogrodu do sprzedaży domu.

 

7. Spraw, aby Twój ogród był pełen kolorów

Kwiaty mają ogromny wpływ na wizerunek ogrodu. Zachwycają kolorem, różnorodnością i formą. Przygotowując ogród do sprzedaży domu wybierz kwiaty, które pasują do siebie pod względem gatunków i kolorów, aby nadać ogrodowi wyjątkowy klimat. Najlepszym momentem wystawienia domu na sprzedaż jest okres kwitnienia roślin. Ogród tonący w kwiatach sprawi, że potencjalny nabywca domu z pewnością będzie chciał w nim zostać na dłużej.

 

8. Wyczyść basen

Jeżeli w Twoim ogrodzie znajduje się basen, koniecznie upewnij się przed przyjazdem gości, że jest czysty. Wyczyść jego dno i ściany oraz wyłów wszystkie zanieczyszczenia pływające w wodzie. Zadaj o to, by woda nie miała brzydkiego zapachu i koloru. Pamiętaj, że tylko zadbany basen będzie dużym atutem Twojego ogrodu.

Tagi:

Wyświetlań: 3275

Zostaw ocenę:

Ocena: 5.00/5 (1 glos(-ów))

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem