Czyszczenie oczka wodnego

Dzięki oczku wodnemu ogród staje się wspaniałym miejscem do wypoczynku. Woda sprawia, że powietrze jest rześkie i świeże, co ułatwia relaks w nawet najbardziej upalnie dni.

Nawet małe oczko wodne daje szanse na pojawienie się w ogrodzie nowych gatunków roślin i zwierząt. Lustro wody może efektownie podkreślić zieleń w ogrodzie, a odbijające się niebo i światło z powodzeniem doświetlą nasz dom.

Te wszystkie korzyści płynące z przydomowego oczka wodnego odczujemy jednak dopiero wtedy, kiedy zbiornik wodny będzie zadbany i czysty. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie oczek wodnych oraz ich stała konserwacja.

Kompleksowe czyszczenie oczek wodnych na terenie Warszawy

Jako firma ogrodnicza, oferujemy naszym Klientom czyszczenie oczek wodnych na terenie Warszawy i wszystkich sąsiednich miejscowości. Nasz doświadczony zespół zajmie się konserwacją i czyszczeniem Twojego oczka wodnego, a Ty będziesz mógł cieszyć się jego czystą wodą, bujną roślinnością i w pełni sprawnym ekosystemem.

Podczas czyszczenia Twojego oczka wodnego:

  1. Wypompujemy część wody, aby bezpiecznie złapać ryby.
  2. Przechowamy Twoje ryby w zbiorniku z wodą z oczka wodnego.
  3. Wypompujemy resztę wody.
  4. Usuniemy z oczka wszystkie zanieczyszczenia, muł i osad denny.
  5. Dokładnie umyjemy całe dno zbiornika.
  6. W razie potrzeby, posadzimy nowe rośliny.
  7. Ponownie napełnimy oczko wodne czystą wodą oraz dodamy niezbędne preparaty.
  8. Na koniec wpuścimy do oczka wcześniej złapane ryby.

Dlaczego warto regularnie czyścić oczko wodne?

W zamkniętych zbiornikach wodnych bardzo ważna jest odpowiednia równowaga pomiędzy florą a fauną. Brak regularnej pielęgnacji oczek wodnych powoduje zaburzenie naturalnego ekosystemu, co skutkuje nieprzyjemnym zapachem i nieatrakcyjnym wyglądem zbiornika wodnego w ogrodzie.

Na dnie tworzy się warstwa mułu powstałego z resztek roślin, szczątek zwierząt, liści, które spadły z drzew. To wszystko sprawia, że w nieczyszczonym oczku wodnym powstają trujące gazy, wpływające negatywnie na faunę i florę w Twoim przydomowym zbiorniku wodnym.

Dodatkowo, na powierzchni tworzy się osad, który skutecznie pozbawia ryby tlenu niezbędnego do przeżycia oraz ogranicza wodnym roślinom dostęp do światła.

Ile kosztuje czyszczenie oczka wodnego w Warszawie i okolicy?

Do każdego Klienta i zlecenia podchodzimy indywidualnie, dlatego zachęcamy do wypełnienia naszego formularza kontaktowego lub bezpośredniego kontaktu pod numerem +48 799 123 991. Wykonamy dla Ciebie bezpłatną i nieobowiązującą wycenę wyczyszczenia i pielęgnacji Twojego oczka wodnego. Poniżej znajdziesz nasze przykładowe realizacje czyszczenia oczek wodnych.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem