Czyszczenie rynien

Jako firma ogrodnicza świadczymy usługi czyszczenia rynien na terenie Warszawy i wszystkich sąsiednich miejscowości. Oferujemy profesjonalne i indywidualne podejście do każdego Klienta oraz konkurencyjne ceny. Zachęcamy do wypełnienia naszego formularza kontaktowego, na podstawie którego przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę czyszczenia rynien w Twoim domu. Możliwe jest również skontaktowanie się z nami pod numerem +48 799 123 991.

Odpowiednio utrzymane orynnowanie skutecznie odprowadza wodę do miejsca, w którym nie zagraża ona elewacji domu w czasie deszczu i roztopów. Podczas czyszczenia rynien należy pamiętać o tym, że znajdują się one nie tylko na dachu, ale również bardzo często na krawędziach tarasów czy balkonów.

Dlaczego warto regularnie czyścić rynny?

Nieudrożniony system rynnowy może powodować wiele poważnych problemów, zarówno w wewnątrz domu jak i na zewnątrz. Do najczęstszych kłopotów, z którymi muszę mierzyć się właściciele nieruchomości z zaniedbanym orynnowaniem należą m.in. wilgoć w piwnicy, pękające fundamenty, zniszczona elewacja czy zawilgocenie ścian.

Kiedy najlepiej czyścić rynny?

Czyszczenie rynien najlepiej wykonywać minimum dwa razy w roku. Pierwszy raz na wiosnę – żeby sprawdzić przy okazji czy śnieg nie uszkodził instalacji - drugi raz na jesień, kiedy z drzew spadną już wszystkie liście.

Należy pamiętać, że im częściej będziemy czyścić rynny, tym działania przebiegną sprawniej oraz tym mniejsze będzie ryzyko uszkodzenia całego orynnowania. Zbędne rzeczy osadzają się w rynnach przez cały rok. Oprócz oczywistych liści, mogą być to również reklamówki, ptasie odchody, gałązki czy mech.

Jak czyścimy rynny?

Czyszczenie rynien rozpoczynamy od dokładnego przeglądu instalacji w poszukiwaniu najbardziej zatkanych miejsc. Niedrożna rynna nie odprowadza wody, przez co ta wylewa się górą wprost na elewację.

Po udrożnieniu najbardziej zaniedbanych miejsc, czyścimy wszystkie rynny przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który nie rysuje wnętrza rynien.

Po usunięciu całego materiału organicznego oraz wszystkich niepotrzebnych odpadów zalegających w orynnowaniu, płuczemy rury wodą. Oprócz usunięcia resztki zabrudzeń, działanie to ma na celu ocenę szczelności całego systemu.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem