Przycinanie tui

Tuje są roślinami, które bardzo często pojawiają się w przydomowych ogrodach – zarówno w formie żywopłotów, jak i pojedynczo. Swoją popularność zdobyły dzięki m.in. mrozoodporności i niewielkim wymaganiom siedliskowym.

Tuja jest prosta w uprawie, ale należy pamiętać o jej prawidłowym przycinaniu. Nieodpowiednie cięcie może spowodować całkowite zniszczenie roślin. Jeśli obawiasz się o swoje drzewka, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty przycinania żywopłotów z tui – nasi doświadczeni fachowcy wszystkim się zajmą, a Ty będziesz mógł cieszyć się zdrowymi i zadbanymi roślinami w swoim ogrodzie.

Po co przycina się tuje?

Tuje w ogrodzie przycina się przede wszystkim po to, aby nadać im oczekiwany kształt i rozmiar. Przycinanie tui zapewnia ich odpowiedni wzrost oraz rozkrzewianie się na boki, dzięki czemu otrzymujemy gęsty i piękny żywopłot. Zadbany żywopłot zapewnia ochronę przed wścibskim wzorkiem sąsiadów oraz stanowi idealne tło dla rabat z roślin ozdobnych.

Kiedy najlepiej przycinać tuje?

Cięcie żywopłotu z tui powinno wykonywać się od dwóch do trzech razy w roku. Pierwsze cięcie w sezonie powinno odbyć się przed rozpoczęciem okresu wegetacyjnego tui, czyli w drugiej połowie marca lub na początku kwietnia.

Podczas drugiego cięcia, które odbywa się w czerwcu, skracamy młode pędy o około 2/3 ich długości.

Ostatnie cięcie przypada na koniec lipca. W ten sposób dajemy roślinie czas na przygotowanie się do zimowania.

Ile kosztuje przycinanie tui?

Cena przycinania tui zależy m.in. od liczby drzewek i ich wysokości. Każde zlecenie traktujemy i wyceniamy indywidualnie, dlatego jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą cięcia tui, wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń na numer +48 799 123 991. Przykładowe ceny naszych prac ogrodniczych znajdziesz w cenniku.

Gdzie świadczymy nasze usługi?

Przycinanie tui oferujemy na terenie Warszawy oraz wszystkich sąsiednich miejscowości, m.in. Piaseczno, Nowa Iwiczna, Stara Iwiczna, Lesznowola, Janki, Michałowice, Piastów, Stare Babice, Nowy Dwór Mazowiecki, Łomianki, Serock, Wyszków, Tłuszcz, Mińsk Mazowiecki, Garwolin, Otwock, Warka.

Przycinanie tui w Warszawie

Poniżej znajdziesz zdjęcia pochodzące z jednej z naszych realizacji cięcia tui. W skład żywopłotu wchodziły tuje szmaragdowe, złociste oraz jałowce. Oprócz przycięcia drzew, oczyściliśmy je z obumarłych gałązek, aby dostarczyć roślinom więcej światła oraz zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób grzybowych.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem