Zakładanie ogrodów na terenie Warszawy

Jeżeli należysz do szczęśliwców, którzy mogą cieszyć się z posiadania własnego ogrodu, to z pewnością zależy Ci na jego atrakcyjnym wyglądzie. Samodzielne założenie ogrodu, który będzie cieszyć oko o każdej porze roku, to nie lada wyzwanie. Aby efekt spełnił nasze oczekiwania należy m.in. odpowiednio przygotować grunt, założyć trawnik, a także dobrać właściwe gatunki roślin. Warto również pamiętać o instalacji systemów automatycznego nawadniania oraz instalacji oświetlenia.

Jeżeli widok z Twojego okna to wciąż pozostałości po budowie domu lub ogród, który nie spełnia Twoich oczekiwań – czekamy na Twoją wiadomość! Jako firma ogrodnicza z wieloletnim doświadczeniem oferujemy profesjonalne zakładanie ogrodów na terenie Warszawy i wszystkich sąsiednich miejscowości. Nasze usługi świadczymy kompleksowo – zaprojektujemy Ci ogród, a następnie wdrożymy projekt w życie.

Co wchodzi w zakres prac?

Poniżej znajdziesz przykładowe prace, które realizujemy podczas zakładania ogrodów. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy. Nasi eksperci ocenią zakres prac wymaganych w Twoim ogrodzie i przedstawią wstępną niezobowiązującą wycenę.

Zaprojektowanie ogrodu

Proces zakładania ogrodu warto rozpocząć od starannego projektu. Nasi architekci krajobrazu stworzą dla Ciebie wyjątkowy projekt z rozwiązaniami dopasowanymi do Twojego ogrodu. Gwarantujemy przemyślaną kompozycję, funkcjonalność oraz logiczny podział przestrzeni. W efekcie otrzymasz projekt spełniający w 100% Twoje oczekiwania.

Przygotowanie terenu

Nasza ekipa zajmie się m.in. uprzątnięciem, niwelacją i ukształtowaniem terenu, wykopami pod drenaże, a także przygotowaniem ogrodu pod instalacje nawadniające. Tak kompleksowe podejście pozwala wyeliminować ryzyko zalegania wody po ulewnych deszczach oraz zapewnia optymalne warunki do wzrostu roślin.

Założenie trawnika

Zielona i gęsta trawa to wizytówka każdego ogrodu. Zadbany trawnik uwydatnia piękno pozostałych roślin w ogrodzie, a także stanowi idealne miejsce do gry w piłkę, zabawy z dziećmi oraz opalania w słoneczne dni. W naszej ofercie znajdziesz zakładanie trawników zarówno z rolki jak i siewu. Jeżeli nie jesteś pewien, która z metod lepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie – nasi eksperci pomogą Ci podjąć decyzję.

Instalacja systemu automatycznego nawadniania

Zainstalowany przez nas system automatycznego nawadniania zapewni Twoim roślinom optymalne warunki do wzrostu, a Tobie pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Dzięki systemowi nawadniania podlejesz tylko te obszary, które potrzebują wody – nie będziesz marnować pieniędzy na podlewanie chodników i podjazdu. Dodatkowo, rośliny będą podlewane o najlepszych porach dnia, kiedy woda nie odparowuje do atmosfery, a dostaje się w głąb gleby.

Sadzenie roślin

Rośliny, które wykorzystujemy podczas zakładania ogrodów pochodzą z najlepszych sklepów ogrodniczych oraz bezpośrednio ze szkółek. Przy wyborze roślin do Twojego ogrodu weźmiemy pod uwagę m.in. rodzaj gleby oraz warunki świetlne działki. Starannie dobierzemy gatunki roślin, aby uzyskać styl ogrodu, jaki sobie wymarzyłeś.

Instalacja oświetlenia

Wiele osób zapomina o tym, że ogród, tak samo jak wnętrze domu, wymaga doświetlenia. Dzięki temu cieszy oko nie tylko w dzień, ale również po zmroku. Oświetlony ogród jest również bezpieczniejszy w użytkowaniu oraz ułatwia poruszanie się po nim nocą.

Nawierzchnie ogrodowe i podjazdy

Ścieżki i podjazdy wokół domu do idealne dopełnienie pięknego ogrodu. Należy jednak pamiętać, aby nie zdominowały uroku roślin. Podczas zakładania ogrodu nasi eksperci zadbają więc o idealne proporcje pomiędzy nawierzchniami ogrodowymi, a roślinnością w Twoim ogrodzie.

    Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

    Rozumiem