Pielęgnacja ogrodów w Warszawie i okolicy

Czy wiesz, że Twój ogród może wyglądać atrakcyjnie, nawet jeśli nie masz czasu na jego pielęgnację? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a nasza doświadczona ekipa zajmie się pielęgnacją Twojego ogrodu od A do Z.

Nasza oferta została opracowana tak, aby pielęgnacja ogrodu nie stała Ci dłużej na przeszkodzie w spędzaniu wolnego czasu w gronie znajomych lub w oddaniu się swoim pasjom. To my zadbamy o to, aby rośliny w Twoim ogrodzie prezentowały się atrakcyjnie i miały optymalne warunki do wzrostu.

Jako firma ogrodnicza oferujemy całoroczną pielęgnację ogrodów, ale podejmujemy się również jednorazowych akcji odpowiadających aktualnym potrzebom Twojego ogrodu.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dlatego jeżeli jesteś zainteresowany naszymi usługami, zachęcamy do skontaktowania się z nami przez formularz kontaktowy. Wykonamy dla Ciebie bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. Orientacyjne ceny znajdziesz w naszym cenniku usług ogrodniczych.

Pielęgnację ogrodów świadczymy na terenie Warszawy oraz wszystkich sąsiednich miejscowości, np. Otwock, Piaseczno, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Legionowo czy Wołomin.

Kompleksowa pielęgnacja ogrodów

Pielęgnacja trawników

Zielony trawnik to wizytówka każdego ogrodu, dlatego tak ważna jest jego regularna pielęgnacja. Nasz doświadczony zespół zajmie się nie tylko skoszeniem trawy, ale wykona także wertykulację i areację. Zabiegi te mają na celu polepszenie warunków dla dopływu powietrza, wody i składników pokarmowych do strefy korzeniowej trawnika. Jeżeli jesteś zainteresowany jak dbać o trawnik, koniecznie przeczytaj nasz wpis na blogu poświęcony tej tematyce.

Odchwaszczanie i zwalczanie szkodników

Chwasty w ogrodzie skutecznie psują jego wizerunek. Zwykle pojawiają się w wyniku niewłaściwej lub zaniedbanej pielęgnacji ogrodu. Niepożądane rośliny pojawiają się najczęściej na trawniku, rabatach i bylinach. Jeżeli zauważyłeś ich pierwsze oznaki w swoim ogrodzie, koniecznie skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy. Chwasty potrafią rozprzestrzeniać się bardzo szybko i czas w walce z nimi nie jest sprzymierzeńcem.

Kolejnym zagrożeniem dla wizerunku ogrodu są szkodniki. Najczęściej wygryzają dziury w liściach, niszczą korzenie i zjadają owoce. Skutkiem tego są m.in. zniekształcone pędy i plamy na liściach. Zatrzymanie ich rozmnażania jest kluczowe w ogrodu przed całkowitym zniszczeniem roślin.

Nawożenie roślin

Prawidłowe nawożenie roślin sprawia, że są one bujne i okazałe, a trawnik gęsty i zielony. Czynność ta zapobiega występowaniu chorób roślin oraz pojawianiu się szkodników. Rośliny stają się również odporniejsze na mróz. Nawożenie stosujemy w przypadku trawników, gatunków wieloletnich oraz krzewów i drzew.

Wykonywanie cięć prześwietlających oraz formowanie roślin

Przerzedzenie korony drzewa ułatwia promieniom słonecznym dotarcie do jej wnętrza i tworzy lepsze warunki przepływu powietrza. Niweluje to m.in. ryzyko występowania chorób grzybowych. Podczas wykonywania cięć prześwietlających wycinamy pędy wzajemnie się zasłaniające, rosnące pod niewłaściwym kątem, słabe oraz złamane, zmarznięte czy z objawami chorób. W naszej ofercie znajdziesz również wycinkę drzew, formowanie krzewów i przycinanie żywopłotów.

Serwis systemów automatycznego nawadniania

Oprócz montażu systemów automatycznego nawadniania w naszej ofercie znajduje się także kompleksowy serwis i konserwacja instalacji. Reagujemy m.in. kiedy zraszacze przestają działać, sekcja nie chce się uruchomić oraz nie działa czujnik deszczu. Oprócz rozwiązywania problemów z instalacją, przygotowujemy ją na przyjście zimy, a także sprawdzamy jej stan przed pierwszym wiosennym uruchomieniem.

Zabezpieczanie roślin przed zimą

Skutecznie zadbamy o Twój ogród przed nadejściem zimy, tak aby rośliny nie ucierpiały podczas niskich temperatur i silnych wiatrów. Prawidłowo wykonana jesienna pielęgnacja ogrodu sprawi, że na wiosnę będziesz mógł z radością oglądać jak Twój ogród budzi się do życia.

    Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

    Rozumiem